UNITED NIPPERS

UNITED NIPPERS - jihočeský florbalový tým sídlící v Suchdole nad Lužnicí

Příběhy slavných

Jak Mičl a Onndy byli zase o rok starší

Jak Mičl a Onndy byli zase o rok starší

     Jelikož narozeniny každé osoby, která má co dočinění s Nippers nemůžou zůstat bez odezvy ostatních, uspořádali Mičl s Onndym oslavu. Jednu chytrou hlavu napadlo při našem společném posezení, že na oslavu si bude muset každý z nás pořídit maškarní převlek. A protože jsme všichni hezcí zdraví kloučci, masku si musel pořídit opravdu každý.

     Místem konání se stala 20.10.2007 vesnička Bor vzdálená asi 4 km od Suchdola. Oslavencům byl ochotně prodán U jezárka soudek Kozla a zároveň byl vypůjčen narážeč. Pípu sehnal Pírs od svého vedoucího v práci. Jo, my máme kontakty všude a všichni si nás předcházejí. V chaloupce, která byla na samotě u lesa jsme postavili svůj základní tábor. Onndy, Aneta, Krásič, Císa, Látys dorazili v maskách jako první. Později dorazili v převlecích bratři Dušků a Tužška. Bez převleku, ale za to s flaštičkou zelí dorazil Negr, ale nedivme se mu, protože byl v očekávání narození prvního potomka. My jsme byli připraveni na zapíjení Negřete již na první možný termím, což měl být čtvrtek, ale Monice se nechtělo a Negřeti taky ne. Na dvoře, u grilujícího se masa, jsme se potulovali v převlecích a zkoušeli první scénky. Krásič se po tomto večeru stal kamarádem p. Kulínského ze sboru, protože jeho maska dredaře úchyláka oděného jen do dlouhého kabátu byla pro nás dost reálná. Další maskou byl papež, který za námi nepřijel z Vatikánu, ale od benziny. Onndy šel za svatého Otce ověšeného všelijakými pobožnými symboly, i když to tedy není vůbec žádný svatoušek, protože hřeší skoro každý den. Společnost mu dělala Aneta, která měla masku jeptišky. Jenže tahle sestra vyvolená měla krátkou sukni, takže jsme si o té nevinnosti mysleli taky své. Kozla pil s papežem i Jack Sparrow v podobě Císy, který nechal ostatní piráty na svém korábu někde v Karibiku, což bylo dobře, protože by nám vypili všechen rum. Až z dalekého Tyrolska přišel Látys, jehož maska tyrolského vesničana nebo sedláka v nás probudila touhu povídat si s ním okolo půlnoci německy. Herec ochotnického spolku jménem Sparta Praha Mičl za pomoci celé rodiny přijel, ale koně neměl, převlečen do kovbojského. K hezkým doplňkům patřily dva kolty, které nosil proklatě nízko. Old Shaterhand s Vinnetouem koukající se z věčných lovišť by měli z Mičl radost. Dále se dostavil dělník z ČKD, který plní pětiletý plán na 123 a kousek % v podání Pírse. Na hlavě měl čepici, na které chyběl snad jen podpis Milouše Jakeše a řád Klementa Gottwalda za budování socialistické vlasti. Dalším exhibicionistou byl Milan. Jeho podání hajzlbabky bylo stejné jako ty, které se vyskytují na slavném hlavním nádražím v Praze. K hezkým doplňkům patřily strašné gumové rukavice a na nohou měl ručně pletené tlusté ponožky, za které by se nemuseli stydět ani naše prababičky. Tužška šel brzo ráno do práce, tak mu Císa alespoň vypůjčil pár nádražáckých věcí, aby se mezi námi nepletl.

     Jedli jsme pečené steaky, kuřata dovezená Tužškou, chlebíčky a ostatní dobroty. K pití byl čepovaný 11° Kozel, zelí a rum, to vše v malém množství. Ve velkém množství jsme konzumovali nealko. Pro zábavu nám vyhrávala naše oblíbená kapela a ještě oblíbenější 3 písně stále dokola. Jako první usnul Onndy, protože ráno sloužil v borské kapličce mši a musel vypadat odpočatě. Jako další usnul Milan, protože měl ranní směnu na Hlaváku. Zbytek usnul okolo 4 ranní. Po probuzení nejdříve všichni udiveně spočítali škody na svých převlecích. Nejhůře dopadl Látys, kterému praskly v rozkroku tyrolské kalhoty půjčené od dědy. Dědovi se poté doma omluvil slovy, ,, dědo, mám tě rád a chci být tvůj kamarád“. Poté jsme se dali do uklízení dvora i stavení. Zděšení vyvolal nedopitý sud a vylívání piva z něho. Onndy, který právě odsloužil mši se zběsile začal modlit za sud a dovolávat se sehnání požadovaného množství PET lahví k přelití. Po úklidu a naložení věcí jsme se rozjeli k domovům.

     Na této akci jsme přivítali nového člena Nippers nafukovací kosatku Williho a Mičl uvítal darování žurnálu České ložnice. Mezi zápory musíme uvést neúčast ostatních pozvaných. Tvrdili, že nemohou, ale myslíme si, že se jim spíš nechtělo.

Žádné komentáře
 
Případné námitky, dotazy a postřehy k blogu posílejte na unitednippers@googlemail.com

Děkujeme!