UNITED NIPPERS

UNITED NIPPERS - jihočeský florbalový tým sídlící v Suchdole nad Lužnicí

Příběhy slavných

Kterak jsme chytali velryby aneb výlov u Tužšky

Kterak jsme chytali velryby aneb výlov u Tužšky

     Po jednom florbalovém pátku v naší hale jsme se odebrali rozebrat naše nejkrásnější góly a akce do hostince k Šíslům. S přibývajícícm časem a vypitým alkoholem jsme začali plánovat náš vánoční lyžařský výcvik a kamarád a spoluhráč Tužška využil našeho organizačního nadšení a ve vší slušnosti se zeptal, jestli bychom nebyli ochotni mu pomoci s výlovem jejich rybníka. Většina NIPPERS týmu samozřejmě aniž by věděla, co takový výlov a příprava na něj obnáší souhlasila. Tužška nám řekl, že si máme vzít dvoje oblečení pro případ, že by se někdo vykoupal. Lováky, gumové pláště, rukavice, kádě, podběráky a ostatní věci, které ani nevíme, jak se jmenují, ale k úspěšnému výlovu jsou hrozně důležité zajistí sám.

     S blížícím se datem výlovu si čím dál tím více lidí začalo uvědomovat, že zdolání všelijakých šupinatých potvor a ostatních nástrah nebude ani pro takové borce, za jaké se považujeme žádná p..el!!! Tužška nám oznámil, že výlov se koná v sobotu 17.11. na asi 4 hektarovém rybníku u Chlumu. Rybník jsme znali, protože jsme se na jeho břehu už několikrát pokoušeli chytnout nějakou rybu a hlavně jsme tam na ohništi taky upekli už několik zvířátek. V pátek, den před výlovem nám Tužška všem důrazně domluvil, abychom se po florbalu neopili, že nemusí celé jeho příbuzenstvo vědět, že jeho kamarádi jsou víkendoví alkoholici a abychom šli brzo spát a byli v 9:00 připraveni na místě činu.

     V sobotu 17.11. 2007 pro nás nastal den D, sraz jsme měli v 8:15 u Ondřichů, kde jsme se naskládali do auta i s potřebným vybavením a vyrazili vstříc novému zážitku. Všichni už byli na místě, čekalo se samozřejmě jenom na Látyse, protože na Klikově mají asi jiné časové pásmo. Když jsme přijeli k rybníku, tak jsme se velmi rádi nechali zahnat k talíři s polívkou, poté jsme se převlékli do lováků nebo do speciálních, divných gumových kalhot, kterým se říká po rybářsku prsačky, dále jsme na sebe navlekli gumové pláště, rukavice a vyrazili jsme jak protiteroristické komando do akce. Výlovu se přímo zúčastnili Onndy, Krásič, Milan, Císa, Látys a Pírs. Ostatní členi NIPPERS byli v práci, hráli hokejbal nebo byli mezi přihlížejícími. Radit z hráze se nám snažilo spoustu chytrých hlav s alkoholem nejen v ruce, ale i v krvi. Mičl se výlovu nezúčastnil, i když není členem organizace Greenpeace nýbrž, proto, že ryby nesnáší. Pan Negr s paní Negrovkou točili tuto akci na kameru a přišli i s Negřátkem a malou Negrovkou. Aneta vše dokumentovala pomocí foťáku. Manželé Kinclovi dorazili z Hradů s košíčkem plným překvapením. Na hrázi také mrzla dámská polovina rodiny Látalů. Dalšími rybáři, kteří už, ale výlov minule absolvovali, byli Roman, Petr, Jarda, Jirka, Aleš a pan neznámý z Třeboně.

     Společně jsme došli na konec loviště, rozmotali a natáhli síť. Na pokyn Jardy, ,, jménem zákona ryby kupředu“, jsme každý začali tahat za provazy a táhnout síť směrem k hrázi. Někdo se srdnatě byl se šupináči, ale byli i mistři, kteří se brodili po pás ve smradlavém blátě a provazu se spíš jen přidržovali, aby se neutopili. Jelikož přes noc byl mráz, tak se naším protivníkem stal i led, který jsme tahali společně s rybami. U hráze si Tužška za naší asistence třídil ryby dle druhu a velikosti do kádí. Takovéhle zátahy jsme provedli 4 a zbytek ryb z vypuštěného loviště jsme pochytali do keserů. Poté se ryby převážili a odeslali tatrovkou na sádka do Chlumu. Mezi jednotlivými zátahy jsme pili čaj, punč, grog, rum, zelenou a další nápoje, za jejichž pití by nás asi naši rodiče v tuto hodinu moc nepochválili. I přes teplotu lehce pod nulou nikdo z nás neodolal a otevřel si svého lahváče z bedýnky, který v tomto počasí nebyl ze 7. schodu, ale tak z 10. Dalšími pochoutkami podávanými z Cepákovic kuchyně byl výborný gulášek a hlavně spoustu sladkého, po kterém nám byly naše skafandry malé a začaly praskat.

     Celý výlov skončil asi ve 3 hodiny odpoledne, ale to hlavní mělo teprve přijít a to bylo pasování do cechu rybářského. Několik z nás se ke svojí smůle převleklo do suchého a to neměli dělat!! Tužška přinesl v jedné nádobě slizkého kapra, v druhé vodu z rybníka a v ruce držel nějakou rybářskou plácačku. Za odborného dozoru dvou strážců zákona a Aleše, Tužška odříkal rybářský slib a plnil si své sadomasochistické choutky, při kterých nás docela ostře mlátil plácačkou po zadnici a ještě nás poléval studenou vodou. Ve finále jsme museli políbit kapra. Když byl se svými orgiemi spokojen, měl obrovskou radost, která mu nezůstala dlouho, protože jsme si nenechali nic líbit a ztrestali ho stejným způsobem.

     Po náročné práci jsme ještě museli vypít několik piv a pojíst různé dobroty, protože jsme je tam přeci nemohli nechat. Po najezení jsme začali balit věci a připravovat se na cestu zpět domů. Myslíme si, že NIPPERS dokázali, že vylovit rybník pro ně není žádný problém, protože se nikdo neutopil, nezesměšnil a nezpůsobil žádné škody. Celkem se chytlo asi 28 q ryb, hlavně kaprů, ale byli tady i amuři, tolstolobici, štiky a okouni. Než jsme odjeli, tak jsme Tužškovi oznámili, že kdyby náhodou někdy chtěl pomoci rybník odbahnit, tak zrovna určitě nebudeme mít čas.

Žádné komentáře
 
Případné námitky, dotazy a postřehy k blogu posílejte na unitednippers@googlemail.com

Děkujeme!