UNITED NIPPERS

UNITED NIPPERS - jihočeský florbalový tým sídlící v Suchdole nad Lužnicí

Brno 2008

     Namlsáni 2. místem na turnaji ve Rtyni jsme se chtěli zúčastnit dalšího turnaje, kde by jsme mohli předvést svoje florbalové umění. Tužška našel na internetu turnaj v Brně. Vypadalo to, že na turnaj nás odjede nejméně 11, což by znamenalo největší naší hráčskou účast na turnaji.

     Pilně jsme se na Brno každý pátek v naší hale připravovali a do pozdních hodin v hospůdce rozebírali taktiku a varianty hry. Postupně na turnaj sám sebe nominoval Láďa (měl jet na dovolenou, ale nechtěl nechat branku a nás na pospas soupeřům), do obrany se delegovali stálice Mičl, Míša, Látys, abstinující Milan a nově jsme sebou vzali fotbalistu s hokejkou Pírse. Umístění, na které bychom byli pyšní, nám v Brně měli vystřílet tenisti Negr s Onndym, rychlonožky Císa s Bláfou a bombarďák z Tuště Tužška. Dále účast přislíbili Kali a Lauf. Marek s Petrem nevěděli, jestli pojedou, protože byli 3 týdny v Mexiku a nedostali by asi v práci volno. Krásič na turnaj nejel, protože se vžil do role Valentina Rossiho a na motorce si zlomil klíční kost. Potom nás začala stíhat pohroma za pohromou. Nejdřív Onndy zjistil, že mu na daný termín vycházejí státnice a poté následně několikadenní zapíjení radosti nebo smutku. Poté přišli Lauf s Kalim, že nemůžou, ale spíš se jim nechtělo. Ale povedlo se nám přemluvit k první společné akci s námi Lukáše, takže, když jsme přesunuli Milana do útoku, tak nám vycházely dvě kompletní lajny a nepřekonatelný Láďa v brance. Další katastrofa na sebe nenechala dlouho čekat, protože asi 3 týdny před začátkem klání se zranilo naše útočné eso Císa. S bolestivě podvrknutým kotníkem v Brně hrát fakt nešlo a Lukáš mohl přijet až na závěrečné dva zápasy ve skupině, protože nedostal v práci volno.

     Ve čtvrtek 26. 6. 2008 turnaj začínal a my věděli, že musíme první dva zápasy nějak zvládnout, protože jsme hráli jen na 4 útočníky. Do skupiny jsme byli nalosováni k týmům Vítěz poháru AFL, FBC Oderberg, Sokol Žižkov a vítězi minulého ročníku Vesmírným lidem. Z hlediště nás tradičně podporovali Hanka, Karolína a Negrovka s roztomilým Negříkem. První zápas jsme hráli proti vítězovi poháru AFL a utrpěli jsme porážku 2:3. Zápas jsme si prohráli sami, soupeř nebyl lepší, nedávali jsme vyložené šance a neměli jsme štěstí. Protivník vždy vedl a my jenom dotahovali. Vrcholem naší marnosti bylo, když Tužška snad 5 vteřin před koncem trefil ležícího brankáře do paty. V pátek jsme nastoupili proti možnému favoritovi celého turnaje Vesmírným lidem, za který hráli hráči Bulldogs Brno. Látys vymyslel ráno taktiku, která nám dávala naději na zisk bodů. Milan musí vyhrát bully na obránce, obránce lobuje míček k soupeřově brance, Milan vysprintuje (naprostá blbost) k soupeřově brance, vystřelí a Negr dorazí do sítě. Jenže Milan úvodní bully čistě prohrál a plán ,,B“ Látys nevymyslel, protože předpokládal, že taktika vyjde. Celý zápas jsme poctivě odbetonovali, Láďa byl k nepřekonání a nám se povedli 2 brejky do otevřené obrany, takže průběžný stav byl 2:2. Poté jsme dostali gól na 3:2, dvě minuty před koncem jsme dostali do otevřené obrany na 4:2 a ještě jsme na cestu nafasovali jeden kousek - 2:5. Celkově jsme byli, ale s výkonem docela spokojeni.Odpoledne jsme hráli s FBC Oderberg a věděli jsme, že musíme vyhrát, abychom měli šanci postoupit ze skupiny. Těsně před zápasem přijel Lukáš, který naši hru hodně oživil, konečně se nám dařila střelba a všichni perfektně zápas odbránili. Výsledkem bylo poměrně bezproblémové vítězství 4:1. Večer nás čekalo poslední klání o bytí a nebytí se Sokolem Žižkov, pokud vyhrajeme, postupujeme dál, když prohrajeme, můžeme poznávat památky Brna a začít balit. Zápas jsme chtěli odehrát jako předchozí, to znamená dobře bránit a dát první branku. Bohužel hned z prvního soupeřova útoku jsme dostali gól a začalo trápení. Po hřišti jsme běhali, ale většinou bez míčku. Musíme uznat, že Žižkov hrál výborně, nedostali jsme se do jediné pořádné šance. Vrcholem marnosti v zápase byla Milanova rozehrávka faulu, když na něho všichni křičeli, aby přihrál vedle stojícímu Látysovi, ale on ve snaze najít přihrávkou o mantinel volného Bláfu málem sestřelil za stolem sedící časoměřičku. Potom jsme dostali druhý gól z brejku a zápas, ale i celý turnaj pro nás skončil - 0:2. Po utkání nebylo památky po našem špičkování a smíchu. Mrzelo nás, že jsme nepostoupili, a taky nás trápilo, že se Lukáš vláčel do Brna z Budějovic, odehrál 2 zápasy a turnaj pro něho taky skončil.

     Ještě v pátek večer odjeli Láďa, Hanka a vzali sebou i Lukáše, který chvátal na fotbal. Zbytek týmu usnul a ani neměl chuť jít zapíjet nezdar do hospody. V sobotu už nás turnaj nezajímal. Rodinka Negrů se nechtěla koukat na naše otrávené ksichtíky, zaplatili si a jeli se podívat do ZOO ksichtíky zvířecí. Zbytek jel smutnit na koupaliště.

      Večer jsme měli naplánovaný výlet do centra Brna a návštěvu diskotéky, kam měli účastníci turnaje vstup zdarma. Na večeři jsme zašli do staročeské krčmy, kde personál obsluhoval v dobových kostýmech a pekli se staročeské dobroty. Po večeři se část Nippers šla podívat na hlavní náměstí a jeho okolí, kde musela ocenit krásu zrekonstruovaných domů. Zbytek dál seděl ve sklepení a popíjel. Už u vstupu na diskotéku jsme tušili, že to nebude to pravé. Místní vyhazovač tam stavěl do latě nějakého opilého hošíka, který měl snad o 50 kilo méně a byl rád, že stojí. Uvnitř bylo jen několik účastníků turnaje, ale za to tam byli místní šampóni, kteří nevěděli ,jestli si mají vlasy přehodit zprava doleva a nebo obráceně. Někteří jen svým zjevem a chováním byli zralí, jak trefně řekl Tužška ,,na bombu“, hlavně borec v zeleném triku a bílých kalhotách.

     V neděli ráno jsme sbalili věci a vyrazili k domovu. Tréner byl po turnaji ještě na benzínce odvolán podle sparťanského vzoru Látysem a ten sám sebe prohlásil za nového s tím, že asistentem musí být taky sparťan Mičl. Poučením pro nás bylo, že s tak malým počtem hráčů se nedá odehrát takto kvalitně obsazený turnaj a zároveň se ukázal charakter hráčů (obětavost Lukáše), kteří ostatní ,,kluky“ podrží a záleží jim na úspěchu United Nippers. Velkým problémem bylo, že turnaj začínal už ve čtvrtek a někteří nemohli nebo nedostali 2-denní dovolenou.

     Celkově se nám v Brně herně nevedlo a ani nelíbilo, protože jsme hráli ve 2 halách, takže jsme museli přejíždět, a jelikož bylo Brno rozkopané a nikdo z nás ho neznal, tak to nebylo nic lehkého. Nakonec jsme museli uznat, že jsme se měli přihlásit do amatérů a ne do mužů, protože v této kategorii bylo hodně hráčů s extraligovými zkušenostmi a tak daleko jsme to ještě nedotáhli.

 
Případné námitky, dotazy a postřehy k blogu posílejte na unitednippers@googlemail.com

Děkujeme!