UNITED NIPPERS

UNITED NIPPERS - jihočeský florbalový tým sídlící v Suchdole nad Lužnicí

Orel Cup 2008


Po životním úspěchu na turnaji Orel cup 2007 jsme se snad s půlročním předstihem přihlásili na další ročník, který probíhal od 19.-20.7.2008. Jako základní cíl jsme si dali postup do čtvrtfinále, ale tajně jsme snili o zopakování finálové účasti. Semifinále si dal za cíl tréner Látys. Pokud se to nepovede, sám sebe odvolá, pokud se dostaneme mezi nejlepší 4, sám sobě prodlouží smlouvu o další 2 roky.

     Loňský ročník jsme museli zvládnout v 9 lidech i s brankářem. Na ten letošní bylo zájemců o hru dostatek. Spíš nás trápilo koho vyřadit. Všichni chtěli taky zažít tu námi popsanou euforii, když jsme ve vyřazovacích bojích kosili jednoho soupeře za druhým. Už dopředu jsme avizovali, že klání se zúčastní partička statečných z minulého ročníku posílená o Petra a Marka. Ostatní mohli jet jako diváci. Jenže Tužška jel následující týden po turnaji do Skotska a bál se o neposlušné koleno. Své místo přepustil tedy Pírsovi. Marka do hry nepustila rodinná oslava. Potvrdit umístění z minulého ročníku a naplnění cílů našich trenérů vyrazili Láďa, hrající kouči LátysMičlem, Pírs, Petr, hrající brankář Krásič. Zaměstnávat soupeřova brankáře měl Lukáš, Onndy, Negr, Císa, Milan, Bláfa. Lukáš jet nechtěl, protože věděl, že je nás 11 a hrát může jen 10. Krásič, ale dostal od organizátorů svolení, že jako náhradní brankář, může hrát v poli a problém byl vyřešen. Potom zapůsobil svým charismatem  a kouzlem osobnosti generální manažer, kterým se zvolil opět Látys na Lukáše a ten se pevně rozhodl, že pojede s námi. Fanynky jsme nemohli nechat doma, takže jsme brali Hanku z Hradů, Anetu z Pardubic,Negrovku s Negříkem z Hutě a dvě Martiny, jednu z Budějovic a druhou z Třeboně.

     Do naší skupiny ,,B“ k nám byl nalosován Špindl Uballs, BeerSpit Revival, Deportivo Rujnas, FBC Pittbuls Kolín a nám dobře známí Sykyho sexy krtečci. První zápas jsme hráli proti sympatickým Krtečkům, za které hraje i Krtečková. Pravidlem se pro nás stává prohraný první zápas. Zase jsme nezklamali, v poslední minutě jsme dostali branku a prohráli jsme 0:1. Jednalo se o vyrovnané utkání, nikdo nechtěl prohrát, protože se jednalo o první zápas ve skupině. Po zápase jsme začali tušit, že naší předností bude obranná hra, ale směrem dopředu to bude při neúčasti Tužšky dřina. Druhý zápas jsme hráli proti neznámému BeerSpit Revival, kteří své první utkání zvládli a věděli jsme, že musíme zvítězit. Soupeřova brankáře překonal Lukáš, Bláfa a Láďa vychytal nulu. Vyhráli jsme 2:0 a u Nippers byla vidět spokojenost z předvedené hry a výsledku. Při třetím kláním v turnaji nás čekalo Deportivo Rujnas. Podle názvu jsme poznali, že tento tým se zúčastnil i minulý rok, ale o jejich výkonnosti jsme neměli ani páru. Hned po prvním jejich zápase bylo vidět, že jsou ve skupině jen do počtu. Byli to největší pařmeni na celým turnaji, pro které nebyl problém kamarádit s alkoholem do brzkého rána. Nesměli jsme je podcenit a ztratit s nimi body. Rujnas jsme porazili v poklidným tempu 3:0. Góly dávali Bláfa, Mičl a Negr. Další zápas jsme hráli proti Špindl Uballs a jejich hra je řadila k aspirantům na semifinále. Neproměňovali jsme šance a nechali jsme 2krát nepokrytého hráče před Láďou, takže jsme se nemohli divit, že jsme prohráli 0:2. Před posledním zápasem proti Kolínu jsme se dozvěděli, že postupujeme ze skupiny, ale chtěli jsme vyhrát a postoupit ze 2. místa. Proti Kolínu jsme prohrávali 0:1 a až v power play minutu před koncem Onndy doslova domlátil míček do branky. Po rozehraní bulle se míček odrazil před branku Kolína a ve velké pohodě hrající asistent trenéra Mičl střílí jako Jirka Šlégr v Naganu svůj životní góóól - 2:1. Do konce zbývá asi 20 vteřin a to si Nippers už zkušeně pohlídali.

     Do osmifinále jsme postoupili ze 2. místa a naším soupeřem byl nám neznámý FBC Falcon. Na soupeři jsme podle skóre poznali, že má dobrou obranu, ale zároveň mu dělá jako nám problémy vstřelit branku. Naše fanynky vypozorovali, že soupeř se už vidí ve čtvrtfinále a možná nás podcení. Kvůli zápasům jsme neměli čas ani jíst a tak po skončení základní skupiny jsme ho jeli zkrotit do motorestu nad Rtyní. Pozdní oběd se změnil v malou oslavu postupu. Veselý tréner nám povolil večer 11 piv a ještě veselejší asistent 11 kořalek. Po návratu z oběda šel někdo spát, někdo se díval na ostatní zápasy a někdo seděl v blízké kavárně. Večer jsme se sešli v Bowling baru a rozebrali úspěšný den. Kolem druhé ranní jsme všichni spali. Onndy unaven z náročného dne plného florbalu usnul nebo to spíš vypadalo, že skonal vedle mantinelu před naší šatnou, ale poté taky zalehl na kutě.

   V neděli jsme hráli od 9 hodin ráno osmifinále. Negrovka nás přišla vzbudit, ani nepozdravila a první co řekla ,,vy tu máte smrad“. My, že to víme, že je to z věcí, ale ona naštvaně (spíš nas..aně), že je to z chlastu a jestli jsme chtěli chlastat, tak jsme mohli zůstat doma. Vzala Negříka do rukou a řekla ,, Páťo, jdem se dívat na florbal, protože v 9 ho neuvidíme a v 10 jedeme domu.“ Vstávalo se nám opravdu špatně, někteří potřebovali zápas přeložit minimálně o 2 hodiny, ale lepší by bylo asi tak o půl dne. Falkoňáci se už rozcvičovali, zatímco Nippersáci ještě podřimovali nebo se hlasitě smáli předchozímu večeru. Falcon byl složený mladých kluků, kteří byli sebevědomí a hráli agresivní, tvrdý a bohužel hlavně běhavý florbal. Hrálo se opatrně, dokud se střelecky neprosadil Císa. Soupeř začal ještě více napadat naši rozehrávku, ale my se dostávali do šancí, které se nám bohužel nedařilo proměňovat. Poté byl vyloučen Pírs. Oslabení jsme se štěstím přežili a konec jsme si zkušeně pohlídali. Protivník se nedostal ani k odvolání brankáře a my se těšili na čtvrtfinálového soupeře po vítězství 1:0.

     Ve čtvrtfinále jsme se utkali s týmem STS Chvojkovice-Brod. Ač to podle názvu nevypadalo, tak se jednalo o bývalé nebo současné hráče extraligového Tatranu Střešovice a Mladé Boleslavi, ale mezi posledními 8 už nebylo slabého soupeře. Na soupeřových zápasech bylo vidět, že umí. STS si s předchozími protivníky hrál jako kočka s myší. Věděli, kdy soupeře zmáčknout a kdy si zase můžou dovolit odpočinout. Naše taktika byla pokusit se je uběhat, protože jich bylo jen 6. Láďa se vyrovnal brankářovi z Chvojkovic, za které chytala 2 českého nároďáku, ale soupeřova zkušenost byla znát a po 1. poločase jsme prohrávali 2:0. Ve 2. poločase jsme ještě zvýšili tempo i Milan začal běhat na pro něho neuvěřitelných 100 %. Povedlo se nám Lukášem snížit na 1:2 a soupeř přestával mít sílu s námi běhat. Všichni bojovali a hráli na maximum. Byli jsme blízko vyrovnání, nastřelili jsme 2 tyče, ale vyrovnat se nám už nepovedlo.

     Celkově jsme z 24 účastníků skončili na 8. místě. K postupu do semifinále stačilo mít víc štěstí a nebo aby zápas trval o 5 minut déle. Turnaj Orel cup 2008 musíme zase jen chválit. Herní úroveň se oproti loňsku hodně zvedla. Pořadatelé měli celý turnaj perfektně připravený. S našim Drým týmem poprvé absolvovali celé klání Lukáš s Martinou. Lukáš se hrou bavil, Martina se věnovala malému Negříkovi a víkend s námi brali jako my za hodně veselou dovolenou a ne za ztracený čas. Stínem povedeného turnaje byly 2 podvrknuté kotníky Krásiče a Onndyho, kteří v turnaji nemohli pokračovat.

 
Případné námitky, dotazy a postřehy k blogu posílejte na unitednippers@googlemail.com

Děkujeme!