UNITED NIPPERS

UNITED NIPPERS - jihočeský florbalový tým sídlící v Suchdole nad Lužnicí

Turnaj - Žirovnice 2007

Úsp

Úspěch střídá úspěch aneb po stříbrné Rtyni jsme pozlatili Žirovnici

     Namlsaní úspěchu po letním vystoupení v Krkonoších jsme byli pozvaní na další neprobádané florbalové  parkety – do Žirovnice. Zde byla konfrontace 6ti týmů a nám povinnost velela vyhrát. Vyrazili jsme s touto sestavou: (Láďa, Mičl, Milan, Míša a Mára Pultrové, Negr, Onndy, Bláfa, Tužka a Krasty. Navíc jsme získaly jako posily dva kluky ze Soběslavi. Oba hráči se uvedli výborně.). Když k tomu přičteme osobu Jardy Látala na střídačce, který se vinou nešťastného zranění – pád na kole (ale opilý nebyl) ujal trénování, tak vše vypadalo nadějně.

     Hrálo se ve dvou skupinách po třech mančaftech. Do naší skupiny se dostal českobudějovický tým, nám známý už z turnaje v Hradci a Jindřichův Hradec. První zápas jsme odehráli nad ČB vítězně. Po první půlce jsme snadno vedli 5:0 a pod dojmem, že se nám nemůže už nic stát jsme do druhé půlky malinko polevili a soupeř upravil skóre na, pro ně přijatelných 6:3. Druhý zápas jsme i vinou nepřesného rozhodování ze strany rozhodčích prohráli s druhým nejvážnějším kandidátem na zisk prvenství, klubem Jindřichův Hradec 4:6. Ovšem co nám na turnajích rozhodně nechybí je v klíčových zápasech sebevědomí. Znovu se to potvrdilo a svého soupeře o postup do finále jsme prakticky k ničemu nepustili a bez potíží jsme se ve finále postavili znovu Hradci k odplatě za porážku ve skupině. Rozhodující mač nás zastihl v pohodě, i když o nervy nouze nebyla. Potvrdila se ale naše zkušenost a touha vítězit a tak jsme dokráčeli pro zlato.

     Nejlepším gólmanem byl vyhlášen Láďa Kincl, který toto ocenění obdržel poprvé, ale mi už dávno víme, že chytá nadpřirozeně. Fantasticky zahrál Peťa Hanus, kterému to tam padalo a svými góly nás držel, dalšími vynikajícími hráči bez kterých bychom nevyhráli byli neskuteční bratři Pultrové, čím starší tím lepší Mičl, dobře naladěný a najedený Milan, mozek hry a pravý kapitán Onndy, nezničitelný Tužška, srdnatý Blafín, bojovník Krasty, trenérská hvězda turnaje Látys a speciální dík patří Martinu Hákovi a Víťovi Princovi ze Soběslavi, kteří nám ke zlatu nemalou měrou pomohli. Dík patří i starostovi Žirovnice za jeho zajímavý sportovní projev a zvláštní postřeh, že spojením fotbalu a hokeje dostaneme florbal…AHA....    Dále si projev uznání opět zaslouží naše nezničitelné fanynky Monča – té se omlouval za málem předčasný porod a Hanka – té se zase omluvám za svádění před jejím manželem. Obě fanynky jsou už vdané za osobnosti suchdolského florbalu, takže gratulujeme. Dále bych chtěl poblahopřát ke vstupu do sňatku manželského našemu spoluhráči Petrovi Císařovi, který tak učinil v den turnaje a vítězství patří i jemu – UNITED NIPPERS přeje jenom to nejlepší. Po turnaji následovala společná večeře v Třeboni a kostra týmu ,,pařila“ až do rána, ale to není nic nového. 

 

 
Případné námitky, dotazy a postřehy k blogu posílejte na unitednippers@googlemail.com

Děkujeme!